Wielka Brytania uniknie trzeciej fali COVID-19

Według zastępcy dyrektora medycznego Anglii, który pochwalił opinię publiczną za trzymanie się środków blokujących, Wielka Brytania znajduje się „na dnie lub blisko dna” pod względem liczby przypadków koronawirusa. Przemawiając na odprawie COVID przy Downing Street, profesor Jonathan Van-Tam powiedział: „Jesteśmy naprawdę na bardzo niskim poziomie, który jest porównywalny z tym, gdzie byliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Zwykle mamy do czynienia z typową siedmiodniową średnią, na której ponad 2000 osób dziennie uzyskuje pozytywne wyniki testów.”

„Mam wrażenie, że prawdopodobnie jesteśmy w tej chwili na dnie lub blisko dna pod względem tego poziomu zachorowań w Wielkiej Brytanii. Większość stałego spadku, który widzieliśmy, zniknięcia naszej trzeciej fali, zawdzięczamy wysiłkom Brytyjczyków, którzy podjęli decyzję o zamknięciu”. Ale ostrzegł także przed „zwrotami akcji” i powiedział, że spodziewa się „pewnego stopnia nierówności” prawdopodobnie jesienią i zimą.

Okazuje się, że nowe dane z Urzędu Statystyk Krajowych sugerują, że prawie 70% dorosłej populacji w Anglii ma teraz przeciwciała przeciwko COVID. Badanie Public Health England wykazało, że pojedyncza dawka szczepionki COVID-19 może zmniejszyć przenoszenie wirusa nawet o połowę. Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że zapewnił kolejne 60 milionów dawek szczepionki Pfizer do użycia jako zastrzyki przypominające, aby chronić postęp kraju przed chłodniejszymi miesiącami.

Profesor Van-Tam powiedział, że modelowanie sugeruje, że w Wielkiej Brytanii pojawi się trzecia fala, ale „może to być tylko trzeci wzrost i dużo mniej znaczący”. Boris Johnson wielokrotnie ostrzegał w ostatnich tygodniach, że trzecia fala koronawirusa, która przetacza się przez Europę, w końcu „wyleje się na nasze brzegi”. Profesor Van-Tam powiedział, że w nadchodzących tygodniach, gdy dalsze środki blokujące w Anglii mają zostać złagodzone, na współczynnik R. będzie nałożona „dobra presja” i „zła presja”.

R reprezentuje średnią liczbę osób, które inna osoba zaraża wirusem. Kiedy liczba przekracza 1, wybuch epidemii może rosnąć wykładniczo – ale zmniejsza się, jeśli jest poniżej 1. Van-Tam powiedział, że zła presja byłaby taka, że ​​Brytyjczycy „mieszaliby się bardziej normalnie”, co miałoby „skłonność do zwiększania R”. Powiedział też, że ciągłe rozpowszechnianie szczepionek wśród młodszych ludzi wywrze „presję w dół” na R.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że Wielka Brytania jest na dobrej drodze, aby złagodzić dalsze ograniczenia blokowania, w tym zezwolenie na mieszanie w pomieszczeniach między gospodarstwami domowymi w przyszłym miesiącu. Powiedział: „Dane pokazują, że zasadniczo jesteśmy na dobrej drodze do tego, gdzie spodziewaliśmy się być w tym momencie i jest to oczywiście dobra wiadomość. Daty, które wyznaczyliśmy, nie są wcześniejszymi, ponieważ chcemy zobaczyć wpływ każdego kroku przed podjęciem decyzji o kolejnym kroku. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli chodzi o następny krok, który nastąpi za kilka tygodni – i będziemy nadal monitorować dane – od dzisiaj jesteśmy na dobrej drodze do kroku trzeciego 17. maja i to jest dobra wiadomość”.

Pan Hancock będzie jednym z tych, którzy otrzymają szczepionkę w czwartek, po tym, jak osoby w wieku 42 lat i starsze w Anglii zostały wezwane do zgłoszenia się i zarezerwowania szczepionki. Krok trzeci planu blokady w Anglii na 17. maja obejmuje:

• Na zewnątrz większość zasad dotyczących kontaktów społecznych zostanie zniesionych, ale zgromadzenia ponad 30 osób będą nielegalne
• W pomieszczeniach dozwolona będzie reguła sześciu lub większej grupy do dwóch gospodarstw domowych
• Gastronomia i gościnność w pomieszczeniach – puby, restauracje, kina, teatry, muzea, galerie, sale koncertowe, place zabaw dla dzieci, hotele, pensjonaty, zajęcia ruchowe w pomieszczeniach – będą dozwolone
• Dozwolone będą duże przedstawienia halowe i imprezy sportowe dla 1000 osób
• Duże występy na świeżym powietrzu i imprezy sportowe mogą pomieścić maksymalnie 4000 osób lub mogą być zapełnione tylko w połowie, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa
• Większe stadiony sportowe będą mogły pomieścić 10 000 widzów lub mogą być zapełnione tylko w jednej czwartej, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa
• Testy zostaną wykorzystane do obsługi tych kroków.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych