Wielki marsz poparcia dla Palestyńczyków na ulicach Londynu [WIDEO]

Tysiące ludzi zgromadziło się na ulicach centrum Londynu, aby protestować w solidarności z Palestyńczykami w trwającym konflikcie z Izraelem. Organizatorzy twierdzą, że rząd Wielkiej Brytanii potrzebuje „natychmiastowych działań”, aby pomóc zakończyć „brutalną” przemoc wobec ludności Palestyny. Dzisiejszego południa tysiące ludzi zaczęło maszerować przez Hyde Park w centrum Londynu, skandując „wolna, wolna Palestyna” i trzymając transparenty, kierując się w stronę ambasady izraelskiej.

Na prowizorycznej scenie przy Kensington High Street oczekuje się przemówień posłów Partii Pracy Zarah Sultana i Diane Abbott, podobnie jak byłego lidera Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna. Dzieje się tak po tym, jak tysiące Palestyńczyków zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów po wielu dniach ciągłych ataków na terenie Gazy. Od poniedziałku wieczorem Hamas, palestyńska grupa bojowa, wystrzeliła setki rakiet w kierunku Izraela, który odpowiedział atakiem czołgów i nalotów na Strefę Gazy.

W Gazie zginęło co najmniej 126 osób, w tym 31 dzieci i 20 kobiet, podczas gdy w Izraelu zginęło siedem osób, w tym sześcioletni chłopiec i żołnierz. Sobotnią demonstrację w Londynie zorganizowały Palestine Solidarity Campaign, Friends of Al-Aqsa, Palestinian Forum w Wielkiej Brytanii, Stop The War Coalition, Campaign for Nuclear Disarmament oraz Muslim Association of Britain. Rzecznik organizatorów powiedział: „Bardzo ważne jest, aby rząd Wielkiej Brytanii podjął natychmiastowe działania. Musi przestać pozwalać, aby brutalna przemoc Izraela i ucisk narodu palestyńskiego pozostawała bezkarna.”

„Bombardowanie Gazy, które zabija ludność cywilną, w tym dzieci, jest zbrodnią wojenną. Rząd Wielkiej Brytanii bierze udział w tych działaniach, o ile nadal oferuje Izraelowi wsparcie wojskowe, dyplomatyczne i finansowe”. Metropolitan Police powiedziało: „Funkcjonariusze angażują się w nadzór grupy ludzi, którzy zgromadzili się dziś po południu na demonstracji w centrum Londynu. Wdrożono plan działań policyjnych, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19”.

Źródło zdjęcia głównego: Twitter / @PSCupdates

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych