Wybuch gazu zniszczył dwa domy szeregowe. Nie żyje małe dziecko

Nie żyje dziecko, a cztery osoby zostały ranne w wyniku podejrzewanej eksplozji gazu w Lancashire zeszłej nocy, która całkowicie zniszczyła dwa domy szeregowe i poważnie uszkodziła trzeci. Lancashire Fire and Rescue Service poinformowało, że 10 jednostek zostało wezwanych do domów szeregowych przy Mallowdale Avenue w Heysham około 2.30 w niedzielę i że ogłoszono poważny incydent. Strażacy badają przyczynę wybuchu, a policja założyła kordon bezpieczeństwa i rozpoczęła ewakuację okolicznych mieszkańców miasta, które znajduje się około 40 kilometrów na północny wschód od Blackpool.

Kilku mieszkańców napisało na Twitterze, że zawaliły się nawet trzy domy i że w pobliżu miejsca wybuchu przez długi czas słychać było syreny służb ratunkowych. W oświadczeniu opublikowanym dziś rano na Twitterze policja Lancashire potwierdziła, że ​​w wyniku wybuchu zginęło małe dziecko, a cztery inne osoby zostały ranne, w tym dwie poważnie: „Pozostajemy na miejscu podejrzewanej eksplozji gazu na Mallowdale Ave w Heysham, która spowodowała zawalenie się dwóch domów i poważne uszkodzenie innego. Niestety, możemy teraz potwierdzić, że zginęło małe dziecko, a cztery inne osoby zostały ranne, w tym dwie poważnie. Nasze myśli są ze wszystkimi, których to dotyczy.”

Dan Knowles, który mieszka cztery ulice dalej, powiedział, że myślał, że doszło do trzęsienia ziemi. „Moja żona i ja myśleliśmy, że było trzęsienie ziemi, które nas obudziło, cały dom się zatrząsł” – powiedział agencji prasowej PA. „Natychmiast sprawdziliśmy nasze dzieci i wróciliśmy do łóżka. Potem usłyszeliśmy syreny i moja żona sprawdzała Facebooka, kiedy dowiedzieliśmy się, że nastąpił wybuch gazu. Zostaliśmy w domu i wyłączyliśmy wszystko u źródła, a potem siedzieliśmy całą noc zamartwiając się.”

Lancashire Fire and Rescue Service stwierdziło w dzisiejszym oświadczeniu: „Dziesięć wozów strażackich zostało wezwanych do zgłoszenia podejrzenia eksplozji gazu na Mallowdale Avenue w Morecambe. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że zawaliły się dwa domy szeregowe, a trzeci został poważnie uszkodzony, po czym ogłoszono poważny incydent. Strażacy uratowali z miejsca pięciu osób. Cztery osoby dorosłe są leczone w szpitalu, a jedna osoba, dziecko, zmarła tragicznie. W tym czasie myślimy o rodzinie i wszystkich rannych.”

„Dwa wozy strażackie, miejska jednostka poszukiwawczo-ratownicza, psy poszukiwawcze i ratownicze oraz jednostka wsparcia powietrznego pozostają na miejscu zdarzenia. Działania poszukiwawcze są kontynuowane i współpracujemy z partnerami, aby zapewnić bezpieczeństwo okolicy i zbadać przyczynę eksplozji. Wiele osób zostało ewakuowanych ze swoich domów i na miejscu jest kordon bezpieczeństwa. Drogi są również zamknięte, a ludzie proszeni są o omijanie tego obszaru”.

Poseł David Morris, który reprezentuje Morecambe i Lunesdale, powiedział na Twitterze: „Moje myśli i modlitwy są ze wszystkimi rodzinami na Mallowdale Avenue po incydencie dzisiejszego ranka. Dziękuję wszystkim służbom ratunkowym, które są obecnie na miejscu zdarzenia”. W oświadczeniu krótko po wybuchu rzecznik policji Lancashire powiedział: „Jesteśmy obecnie na miejscu podejrzenia eksplozji gazu na Littledale Avenue w Heysham. Utworzono kordon zabezpieczający, a okolicznych mieszkańców ewakuowano. Prosimy ludzi, aby omijali cały obszar, kiedy będziemy zajmować się tym trwającym incydentem ”.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych