Wyjazdy wakacyjne poza granice Wielkiej Brytanii będą ZAKAZANE?

Naukowcy powiedzieli, że wyjazd na zagraniczne wakacje z Wielkiej Brytanii tego lata jest bardzo wątpliwy, ponieważ liczba przypadków COVID na kontynencie rośnie. Profesor Mike Tildesley, członek grupy zasilającej SAGE – która doradza rządowi w sprawie koronawirusa – powiedział, że możliwość, że Brytyjczycy będą mogli udać się na kontynent tego lata, jest „niezwykle mało prawdopodobna”. Inny profesor, ekspert ds. Chorób zakaźnych z University College London, Andrew Hayward, powiedział w Times Radio, że „jest mało prawdopodobne”, że rząd będzie chciał zachęcać do podróżowania do krajów o wysokim wskaźniku zakażeń.

Beate Kampmann, profesor infekcji dziecięcych, odporności i międzynarodowego zdrowia dzieci, powiedziała Sky News, że uważa, iż ​​podróże międzynarodowe pozostaną „zaburzone” w świetle obecnych wskaźników na całym świecie. Do tej pory rząd pozostawiał otwartą możliwość, że międzynarodowe podróże mogłyby rozpocząć się 17. maja, ale zapowiedział, że wysłucha rad grupy ekspertów, która poinformuje w tej sprawie 12. kwietnia.

Sekretarz Zdrowia Matt Hancock, powiedział Sky News, że rząd będzie trzymał się tego planu, dodając: „Przed 17. maja wydamy orzeczenie, czy jest to bezpieczne i przedstawimy więcej szczegółów, kiedy zobaczymy skutki obecnej sytuacji. Musimy być czujni i wyznaczyliśmy kroki na mapie drogowej, zgodnie z którymi nie powinno się odbywać międzynarodowych podróży, chyba że jest to absolutnie konieczne do 17. maja. Global Travel Task Force dokona oceny i będzie współpracować z branżą nad tym, jak szybko i czy będziemy w stanie być otwarci i jak możemy ponownie otworzyć się w bezpieczny sposób. To jest osąd, który powinniśmy wydać za kilka tygodni, nie teraz”.

Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób dwadzieścia krajów Unii Europejskiej zgłosiło obecnie wzrost wskaźnika pozytywnych wyników testu, a 15 stwierdziło, że wzrosła liczba przyjęć do szpitali lub na oddział intensywnej terapii. Mówi się, że w krajach takich jak Niemcy obserwuje się „wykładniczy” wzrost liczby przypadków COVID w obawie przed trzecią falą uderzenia w kontynent. We Francji w ten weekend weszły w życie nowe ograniczenia, które będą obowiązywać przez co najmniej cztery tygodnie.

W Polsce, gdzie więcej osób korzysta z respiratorów niż kiedykolwiek od początku pandemii, większość firm i obiektów publicznych jest zamykana od weekendu na trzy tygodnie, ponieważ rozpoczyna się nowa blokada. Węgry przedłużyły swoją blokadę o kolejny tydzień, a w Bośni, która jeszcze nie rozpoczęła masowych szczepień, w stolicy rozpoczęła się w piątek blokada.

Ministrowie odmówili ustalenia daty, kiedy turyści mogą podróżować za granicę, a obecnie podróże zagraniczne są zakazane, chyba że istnieje „istotny” powód. To sprawiło, że tysiące ludzi, którzy chcą wyjechać za granicę na wakacje późną wiosną lub latem, znajduje się w zawieszeniu i zastanawiają się, czy mogą bezpiecznie zarezerwować przelot i zakwaterowanie. Profesor Tildesley, członek grupy Scientific Pandemic Influenza Modeling, która podlega rządowej Naukowej Grupie Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (SAGE), powiedział, że ryzyko importu wariantów odpornych na szczepionki z powrotem do Wielkiej Brytanii prawdopodobnie zmniejszyłoby ucieczkę kraju z pandemii.

Profesor modelowania chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Warwick powiedział dzisiaj w radiu BBC: „Międzynarodowe podróże tego lata są, niestety, dla przeciętnego wczasowicza niezwykle mało prawdopodobne”. Dodał, że połączenie podróży zagranicznych i ryzyka importu nowych i bardziej niebezpiecznych wariantów może zagrozić brytyjskiemu programowi szczepień. „Narażamy się na realne ryzyko, jeśli zaczniemy mieć wielu ludzi wyjeżdżających za granicę, na przykład w lipcu i sierpniu, ze względu na możliwość sprowadzenia większej liczby nowych wariantów z powrotem do kraju” – powiedział prof. Tildesley.

W międzyczasie prof. Hayward powiedział w wywiadzie dla Times Radio: „Myślę, że rząd zawsze mówił jasno, że podróżowanie za granicę… wszelkie zmiany lub plany mogą się zmienić w tym zakresie. „Wygląda na to, że niektóre kraje europejskie będą miały wysoki poziom zakażeń i myślę, że jest mało prawdopodobne, abyśmy chcieli zachęcać do podróżowania do tych krajów, w których występuje wysoki poziom infekcji”.

Profesor Kampmann, dyrektor Centrum Szczepionek w London School of Hygiene and Tropical Medicine, powiedział Sky News: „Biorąc pod uwagę to, co się dzieje, jestem pewien, że nastąpi opóźnienie [podróży międzynarodowych]. Właśnie usłyszeliśmy wieści z Japonii… to jedyne rozwiązanie, jakie naprawdę można zaproponować. Myślę, że podróże międzynarodowe będą nadal utrudnione. Im więcej osób zaszczepimy, tym lepiej”.

Brak dopasowania Europy do programu szczepień w Wielkiej Brytanii jest wymieniany jako jeden z powodów, dla których wskaźniki zakażeń w wielu krajach UE ponownie rosną.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych