Znaczki, funty, paszport i hymn. Co się zmieni po śmierci Królowej?

Śmierć królowej wyznacza monumentalny i destrukcyjny moment w historii narodu. W ciągu 70-letnich rządów monarcha stała się najsłynniejszą kobietą na świecie. Jej portret jest na znaczkach, monetach i banknotach, a jej inicjały zdobią skrzynki pocztowe, mundury i szyldy rządowe w całym kraju. Zmiana tego wszystkiego będzie ogromnym i kosztownym zadaniem, które prawdopodobnie zajmie kilka lat, jeśli nie dziesięciolecia, a nawet może nigdy nie zostać ukończone.

Szyfr królewski

Szyfr królewski jest unikalny dla każdego panującego monarchy i składa się z jego imienia i tytułu. Zwykle pojawia się na budynkach rządowych, mundurach, dokumentach królewskich lub państwowych oraz przedmiotach związanych z królem. Teraz, gdy królowa umarła, ER można zamienić na CR. Druga litera może się nie zmienić, ponieważ R może oznaczać zarówno Rex, jak i Reginę, po łacinie króla i królowej. Jednak kolejny królewski szyfr nie jest jeszcze potwierdzony.

Skrzynki pocztowe

Skrzynki pocztowe Royal Mail są oznaczone symbolem ERII, co oznacza Elizabeth Regina II. Teraz będzie trzeba przejść na CRIII. Po wykonaniu skrzynek pocztowych nadaje się im znak ówczesnego monarchy, a biorąc pod uwagę, że w Wielkiej Brytanii jest ich ponad 100 000, wymiana wszystkich może zająć dużo czasu. Muzeum Poczty zauważa, że ​​stanie się to dopiero po dodaniu nowych skrzynek pocztowych – stare nie ulegną wymianie.

Pieniądze

Według Coin Expert, filii Mennicy Królewskiej, do obiegu wejdzie nowy portret Karola, który zostanie przedstawiony na walucie. Monety i banknoty, na których widnieje portret królowej, będą emitowane przez pozostałą część roku lub być może dłużej, po czym nowy portret wejdzie do obiegu. Monety i banknoty z Królową nie zostaną wycofane; zamiast tego będzie to proces stopniowy i wiele monet oznaczonych jej portretem pozostanie w obiegu przez wiele lat. Banki i urzędy pocztowe będą wydawać nowo zaprojektowane monety i banknoty oraz zbierać starsze wersje.

Według royal.uk, oficjalnej strony internetowej rodziny królewskiej, od czasów Karola II rozwinęła się tradycja przedstawiania monarchów na monetach zwróconych w przeciwnym kierunku niż ich poprzednicy. Wyjątkiem było krótkie panowanie Edwarda VIII. Lubił swoje portrety zwrócone w lewo, choć zgodnie z tradycją powinien był być zwrócony w prawo. Projekty proponowanych monet na jego panowanie przedstawiają Edwarda VIII zwróconego w lewo. Tradycja została przywrócona za panowania Jerzego VI, z jego portretem skierowanym w lewo, tak jakby Edward VIII patrzył w prawo.

Znaczki

Oprócz skrzynek pocztowych, Royal Mail zleci nowe znaczki z profilem króla, które zastąpią profil jego matki. Kiedy po raz ostatni wymieniono znaczki z monarchą w 1952 roku, wydano serię o nazwie Wilding Issues. Zawierały portrety wykonane przez Dorothy Wilding w ciągu kilku tygodni od śmierci króla Jerzego i były używane do 1971 roku.

Hymn narodowy

Z królem Karolem na tronie, słowa hymnu narodowego zostaną zmienione na God Save The King. Będzie wyglądać następująco:

Boże chroń naszego łaskawego Króla!
Niech żyje nasz szlachetny Król!
Boże miej w swojej opiece króla!
Wyślij go zwycięsko,
Szczęśliwy i chwalebny,
Długo panować nad nami,
Boże miej w swojej opiece króla.

Ta wersja była ostatnio używana, gdy ojciec królowej Jerzy VI był na tronie.

Paszporty

Paszporty stwierdzają obecnie: „Sekretarz Stanu Jej Królewskiej Mości prosi i wymaga w imieniu Jej Królewskiej Mości wszystkich tych, których może to dotyczyć, aby zezwolili posiadaczowi na swobodne przejście bez pozwolenia lub przeszkód oraz aby udzielili posiadaczowi takiej pomocy i ochrony, jaka może być konieczna ”. Oczekuje się, że zostanie to zmienione na męski zaimek w nowych paszportach. Wszelkie starsze paszporty, które nie mają nowego sformułowania, pozostaną nienaruszone i nie będą zmuszone do wymiany, dopóki nie zostaną odnowione. Podobnie jak waluta, nowe paszporty będą wprowadzane stopniowo.

Radca królowej

Wiodący prawnicy w kraju, wcześniej znani jako Radcy Królowej, zostali Radcami Króla. Rada Adwokacka, która reprezentuje adwokatów, stwierdziła, że ​​zmiana jest natychmiastowa. Adwokaci tej pozycji będą teraz używać po nazwisku inicjałów KC zamiast QC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *